منوی اصلی
مناسبت‌‌ها
خانهآرشیو اخبارتقدیر وزیر علوم از خدمات صندوق رفاه در حوزه ورزش دانشجویی
تقدیر وزیر علوم از خدمات صندوق رفاه در حوزه ورزش دانشجویی
تقدیر وزیر علوم از خدمات صندوق رفاه در حوزه ورزش دانشجویی

دکتر    دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از خدمات مطلوب صندوق رفاه دانشجویان در حوزه سلامت و ورزش دانشجویی تقدیر   کرد.

 به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، دکتر فرهادی در مراسم تقدیر از مدال‌آوران ورزش دانشگاهی در سال 95 اظهارداشت: فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی به عنوان متولی ورزش قهرمانی در دانشگاه‌ها به عنوان پل ارتباطی بینمجموعه آموزش عالی کشور، وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های ورزشی عمل می‌کند و خوشبختانه تعامل خوبی نیز در این باره وجود دارد که این تعامل باید در همه سطوح در استان‌ها نیز افزایش پیدا کند.

وزیر علوم افزود: واحدهای ورزشی در دانشگاه‌ها باید به گونه‌ای باشند که دانشجویان را به سمت ورزش ترغیب کنند نه اینکه دانشجو صرفا برای کسب نمره در این واحدها حضور یابد.

دکتر فرهادی تاکید کرد: برای افزایش سرانه ورزشی دانشجویان راه اندازی ایستگاه‌های تندرستی و ورزشی در کنار خوابگاه‌ها آغاز شده است.

وی با اشاره به کمبود فضا و امکانات ورزشی در دانشگاه‌ها تصریح کرد: الحمدالله صندوق رفاه دانشجویان در کنار عملکرد بسیار خوب در حوزه خدمات رفاهی دانشجویان امسال با برنامه ریزی مناسب به دنبال توسعه فضا و امکانات ورزشی در خوابگاه‌های دانشجویی است و این موضوع در برنامه‌های توسعه‌ای و راهبردی صندوق رفاه دیده شده و در حال حاضر 100 اتاق یا فضای تندرستی در خوابگاه‌های دانشجویی تجهیز شده‌اند.

 وزیر علوم در ادامه گفت: برنامه گسترش دانشگاه‌های عاری از دخانیات به صورت جدی دنبال می‌شود و در این راستا دستورالعمل‌های آن نیز تنظیم شده تا موضوع استعمال دخانیات در دانشگاه‌ها کنترل شود.

وی با بیان اینکه مراکز تندرستی در دانشگاه‌ها رشد داشته و به 50 مرکز رسیده است گفت: این مراکز نقش مهمی در ارزیابی جسمانی دانشجویان ایفا می‌کنند تا بتوانیم از ظرفیت جسمانی آن‌ها اطلاع دقیق‌تری داشته باشیم.

دکتر فرهادی گفت: باید نخبه‌های ورزش دانشگاهی مورد شناسایی قرار گیرند تا بتوانیم هرچه بیشتر شاهد موفقیت آن‌ها باشیم.

وزیر علوم افزود:ان‌شاالله بودجه مناسبی برای موفقیت ورزشکاران دانشجو در یونیورسیاد سال آینده در چین تایپه اختصاص خواهد یافت تا دانشجویان با دغدغه کمتر خود را برای حضور در این مسابقه‌ها آماده کنند.

در این مراسم از مدال‌آوران، مربیان و سرپرستان تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی، بسکتبال، شطرنج، فوتبال و فوتسال دانشجویی ایران که در مسابقه‌های آسیایی و جهانی صاحب عنوان شده‌اند، قدردانی شد.

دگفتنی است در این مراسم دکترمجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان اموردانشجویان، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، مهندس ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان، دکترمحمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، دکترمحمد دادکان معاون تربیت بدنی دانشگاه آزاداسلامی، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، محمدرضا قراخانلو رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی، دکتر حسین علیزاده عضو هیئت رئیسه فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، دکترمحمد پورکیانی مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان و هم‌چنین قهرمانان مدال‌آور ورزش دانشگاهی در سال 95 در محل وزارت علوم برگزار شد.

انتهای پیام

منبع :
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 2,025
تعداد بازدیدکنندگان | 17,418,398
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک