منوی اصلی
مناسبت‌‌ها
خانهآرشیو اخباراختصاص ۱۱۰۰ میلیارد ریال در سال آینده برای پرداخت وام ویژه دکتری
اختصاص ۱۱۰۰ میلیارد ریال در سال آینده برای پرداخت وام ویژه دکتری
اختصاص ۱۱۰۰ میلیارد ریال در سال آینده برای پرداخت وام ویژه دکتری

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: پرداخت وام ویژه دکتری با اختصاص مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد ریال در سال آینده نیزادامه دارد. طراحی ساز و کار و فرآیند تبدیل ایده های اقتصادی و دانشگاهی به ثروت با تأمین سرمایه در گردش از دیگر برنامه‌ها در سال آینده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس ذوالفقار یزدان مهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان در اجلاس روسای دانشگاهها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری،ضمن تشریح برنامههای این صندوق در سال 96 تاکید کرد: در بودجه سال آینده صندوق برای استمرار پرداخت وام ویژه دکترا مبلغ 1100میلیارد ریال اختصاص داده ایم.

وی اظهار داشت: علاوه بر این، حمایت و مشارکت مالی با کارگاه‌های مهارت محور و کارآفرین دانشگاه‌ها و شرکت های دانش بنیان، پوشش حداکثری وام زیارت عتبات عالیات با بهره‌گیری از ظرفیت بانک عامل برای 30 هزار دانشجو، عملیاتی کردن احکام برنامه ششم توسعه برای تقویت و هدفمند سازی یارانه های دانشجویی و ساخت خوابگاه‌های متأهلی و اجرای رتبه بندی دانشگاه‌ها بر اساس خدمات تغذیه دانشجویی از دیگر برنامه های صندوق رفاه دانشجویان در سال آینده است.

وی خاطر نشان کرد: مواردی از قبیل مشارکت و کمک به فعال سازی ظرفیت ها و دارایی های راکد دانشگاه‌ها، فراگیر کردن استفاده از رسانه تعاملی و اجرای قرارداد نصب دستگاه های خود پرداز در دانشگاه‌ها، درآمد زایی از طریق مشارکت با دانشگاه ها در ساخت فضاهای تجاری، فرهنگی، ورزشی و رفاهی، یکپارچه سازی اطلاعات و خدمات از طریق هماهنگی برای صدورکارت هوشمند دانشگاهی و ایجاد منافع برای دانشگاهیان، دانشگاه‌ها و صندوق، طراحی ساز و کار و فرآیند تبدیل ایده های اقتصادی و دانشگاهی به ثروت با تأمین سرمایه در گردش و استفاده حداکثری از ظرفیت و توان همکاران دانشگاهی در وصول مطالبات معوق را از دیگر برنامه های این صندوق در سال آینده است.

یزدان مهر بیان داشت: در صدد هستیم با برنامه‌ریزی و سازماندهی هوشمندانه و اقدام و عمل جهادگرانه تحت عنوان «میثاق کارکنان صندوق رفاه دانشجویان» بتوانیم این صندوق را خانه امید دانشجویان و دانشگاهیان بنامیم.

وی گفت: با تدوین دستورالعمل اعطای نشان «خدمت رفاه دانش» از سوی مقام عالی وزارت برای فعالان ستادی و دانشگاهی عرصه خدمات رفاه دانشجویی از این پس این مهم برای خدمتگزاران این عرصه اجرایی می شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به عملکرد این صندوق درسال های 94 و 95 اظهار داشت: اقدامات اصلاحی، ساختاری و حرکت به سمت سازمان IT محور،تمرکز بر تقویت منابع مالی،جلب حمایت موثر نهادهای عمومی، مردمی و خیرین و اهتمام به ارائه تسهیلات هدفمند و موثر از جمله محورهای عملکردی صندوق رفاه دانشجویان در سال های 94 و 95 بود.

یزدان مهر در مورد اقدامات اصلاحی، ساختاری و حرکت به سمت سازمان IT محوردر صندوق رفاه گفت: اهتمام به مدیریت مشارکتی مبتنی بر دانایی مبنی برتعامل موثر و پر تحرک با دانشگاه‌ها، دبیران مناطق، معاونان دانشجویی و پرهیز از تمرکزگرایی و همچنین اصلاح ساختار سازمانی به منظور روشمند سازی و ارتقاء خدمات رسانی توام با کرامت انسانی با سازماندهی سرمایه انسانی و دور کردن صندوق از حاشیه های فرصت سوز و ایجاد نظام پرداخت کارانه مبتنی بر عملکرد به جای روش پرداخت یکسان کارمندی از جمله این اقدامات بوده است.

وی همچنین تقویت زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری را با انجام یکپارچه سازی و به روز رسانی بانک های اطلاعاتی جدید و قدیم، تامین امنیت شبکه و ارتقای سرورها، ارتقای پهنای باند با امکان بازدید و بهره مندی از 500 مراجعه به 10.000 مراجعه از سامانه های الکترونیکی صندوق در روزو بالاخره ساماندهی تاسیس اداره خوابگاه های غیر دولتی با تشکیل شورای نظارت و ارزیابی در 31 دانشگاه منتخب را از دیگر موارد اجرا شده در خصوص اقدامات اصلاحی، ساختاری و حرکت به سمت سازمان IT محوردر صندوق رفاه عنوان کرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در خصوص امرتمرکز بر تقویت منابع مالی گفت: در این خصوص برای تقویت درآمد زایی در صندوق مواردی همچون انجام فعالیت های سرمایه گذاری شفاف و زود بازده متناسب با ماهیت آموزش عالی، برنامه ریزی و اهتمام به وصول مطالبات انباشت شده از بدو تاسیس صندوق اقدام شده است.

وی ادامه داد: اهتمام به درآمد زایی مستقیم و غیر مستقیم و مدیریت موثر سپرده های بانکی و مشارکت مالی با شرکت های دانش بنیان و پروژه های دانشگاهی انجام گرفته که حاصل آن رشد 78 درصدی درآمد اختصاصی صندوق از 1800 میلیارد ریال در سال 93 به مبلغ 3200  میلیارد ریال در سال 94، رشد 42 درصدی در سال 95 به مبلغ 3600 میلیارد ریال تاکنون، وصول 50 درصدی مطالبات معوق و بلاتکلیف و کاهش رقم این مطالبات از 4420 میلیارد ریال به کمتر از 2180 میلیارد ریال و بالاخره افزایش بی سابقه ذخیره استراتژیک صندوق از مبلغ 1400 میلیارد ریال به 2400 میلیارد است.

یزدان مهر خصوص تدوین سند راهبردی صندوق رفاه دانشجویان گفت: در این خصوص ما رویکردهایی از قبیل افزایش و مدیریت مؤثر منابع مالی اعم از اعتبارات عمومی و اختصاصی، ارتقای سطح کمی و کیفی وام و خدمات رفاهی دانشجویان و اهتمام به ارائه تسهیلات مؤثر و هدفمند، توأم با کرامت انسانی، سرمایه گذاری و ایجاد درآمدهای پایدار و نیل به خودکفایی صندوق، بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت نهادهای عمومی و خیرین، زمینه سازی به منظور تحقق مدیریت جامع خدمات رفاهی دانشجویان، نظارت و ارزیابی موثر و نظام مند بر نحوه ارائه خدمات رفاهی وچابک سازی و شفاف سازی مسیر کار صندوق را اعمال کرده ایم.

انتهای پیام/

منبع :
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 598
تعداد بازدیدکنندگان | 17,447,391
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک