منوی اصلی
خانهآرشیو اخبارفعالیت 11 کارگاه مهارت محور برای اشتغال حین تحصیل دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای
فعالیت 11 کارگاه مهارت محور برای اشتغال حین تحصیل دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای
فعالیت 11 کارگاه مهارت محور برای اشتغال حین تحصیل دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای

مشاور وزیر علوم و صندوق رفاه دانشجویان از پرداخت 11 میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد کارگاه های مهارت در آموزشکده های فنی و حرفه‌ای خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، ذوالفقار یزدان‌مهر با اعلام این خبر اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویان و دانشگاه فنی و حرفه‌ای به ‌منظور حمایت از کارگاه‌های مهارت‌محور و تولیدی و پیش اشتغال دانشجویی در مرداد ماه سال جاری تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

وی افزود: یکی از برنامه‌هایی که می‌تواند به دانشجویان کمک کند، این است که تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان به سمت تسهیلات هدفمند سوق داده شود. بر این اساس مدیریت درآمد را جایگزین مدیریت هزینه‌ای کرده‌ایم.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: ما باید منابع مالی صندوق را به سمت نیازهای واقعی دانشجویان هدایت کنیم و مهارت‌محوری و تربیت پنجه‌های کارآمد، یکی از این نیازهای اصلی است. دانشجویان فنی و حرفه‌ای در این شرایط حساس می‌توانند نقش‌آفرینی ویژه‌ای داشته باشند.

مشاور وزیر علوم ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه ای که با رییس دانشگاه فنی و حرفه ای امضا کرده ایم به هر کارگاه صد میلیون تومان وام می‌دهیم که ۵۰ درصد آن در مرحله راه‌اندازی و ۵۰ درصد آن در مرحله‌ای که کارگروه نظارتی ما آن را تائید کنند پرداخت می‌شود و برنامه ما این است که تا ۵۰ کارگاه را ایجاد و حمایت بکنیم.

یزدان‌مهر از موافقت و پرداخت 11 میلیارد ریال تسهیلات جهت ایجاد 11 کارگاه معرفی شده توسط دانشگاه فنی وحرفه ای در شورای حمایت از کارگاه مهارت محور صندوق رفاه دانشجویان خبر داد.

منبع :
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
خبرهای برگزیده
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 190
تعداد بازدیدکنندگان | 22,122,373
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک