منوی اصلی
خانهآرشیو اخبارافزایش سقف وام شهریه و ضروری دانشجویی برای سال تحصیلی آینده
افزایش سقف وام شهریه و ضروری دانشجویی برای سال تحصیلی آینده
افزایش سقف وام شهریه و ضروری دانشجویی برای سال تحصیلی آینده

مشاور وزیر و رییس صندوق رفاه دانشجویان از افزایش سقف وام شهریه و ضروری برای سال تحصیلی آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، مهندس ذوالفقار یزدان مهر با اعلام این خبر اظهار داشت: جلسه هیئت امنای صندوق رفاه دانشجویان با حضور دکتر غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
وی افزود: با توجه به بررسی و ارزیابی که در راستای هدفمند سازی تسهیلات دانشجویی داشتیم یکی از دستور جلسه های مهم این هیات امنا، پیشنهاد افزایش سقف برخی از وام های دانشجویی برای سال تحصیلی آینده بود که با موافقت اعضا، تصویب شد.
رییس صندوق رفاه دانشجویان تصریح کرد: بر این اساس، رقم برخی وام های دانشجویی افزایش یافت که به این شرح است :
وام ضروری برای تمام مشمولان طبق قانون صندوق رفاه دانشجویان با 67 درصد افزایش از 600 هزار تومان به یک میلیون تومان رسید.
یزدان مهر ادامه داد: وام شهریه در مقطع کاردانی و کارشناسی با 50 درصد افزایش از 500 هزار تومان به 750 هزار تومان افزایش یافت.
وی افزود: وام شهریه در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته با 30 درصد افزایش از یک میلیون و  150 هزار تومان به یک میلیون و 500 هزار تومان و وام شهریه مقطع کارشناسی ارشد پیوسته با 43 درصد افزایش از 700 هزار تومان به یک میلیون تومان رسید.
در مقطع دکتری حرفه ای، این وام 30 درصد افزایش را تجربه کرد و از یک میلیون و 150 هزار تومان به یک میلیون و 500 هزار تومان افزایش یافت.
مشاور وزیر علوم خاطر نشان کرد: وام شهریه مقطع دکتری تخصصی پیوسته 50 درصد افزایش یافت و از 500 هزار تومان به 750 هزار تومان و وام شهریه مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته با 40 درصد افزایش از 2 میلیون و 500 هزار تومان به 3 میلیون و 500 هزار تومان رسید.

یزدان مهر به دیگر مباحث مطرح شده در نشست هیات امنا اشاره کرد و افزود: موضوع گزارش حسابرسی و عملکرد مالی 4 ساله اخیر با محوریت عمکلرد مالی سال 1396 از دستور کار شاخص این جلسه بود.

وی افزود: با عنایت به شفاف سازی و روشمند نمودن مسیر امور مالی، اجرای حسابداری تعهدی و حل و فصل بسیاری از مشکلات سنوات گذشته( قبل از سال 94) که نهایتاً منجر به کاهش بندهای گزارش حسابرسی از 18 بند در سال 93 به 4 بند در سال 1396 شده است.

یزدان مهر خاطر نشان کرد: کلیات طرح هدفمندی تسهیلات دانشجویی با هدف افزایش اثربخشی خدمت رسانی توام با کرامت انسانی به دانشجویان نیز در جلسه مطرح و با موافقت هیات محترم امناء در برنامه های سال 1398 صندوق قرار گرفت.

  شایان ذکر است در حسابرسی که در چهار سال اخیر حسابرسان منتخب هیات امنا از صندوق رفاه دانشجویان بعمل آورده اند هیچ بند جدیدی به گزارشات قبلی که مربوط به سنوات قبل از سال 94 است اضافه نشده که این مهم  مورد توجه ویژه مقام عالی وزارت و اعضاء محترم هیات امناء قرار گرفت و همگی اعضا به اتفاق نظر عملکرد مالی این دوره را مطلوب ارزیابی نموده و شایسته تقدیر و قدردانی دانستند و این قدردانی در صورتجلسه ثبت گردید.

 

 

 

منبع :
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
خبرهای برگزیده
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 334
تعداد بازدیدکنندگان | 22,094,207
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک