منوی اصلی
خانهآرشیو اخبارصندوق رفاه پشتوانه حمایتی دانشگاه‌ها است/تحرک صندوق رفاه در چهار سال گذشته بسیار مفید بود
صندوق رفاه پشتوانه حمایتی دانشگاه‌ها است/تحرک صندوق رفاه در چهار سال گذشته بسیار مفید بود
صندوق رفاه پشتوانه حمایتی دانشگاه‌ها است/تحرک صندوق رفاه در چهار سال گذشته بسیار مفید بود

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در مراسم تکریم و معارفه سرپرست صندوق رفاه دانشجویان گفت: تحرک صندوق رفاه در چهار سال گذشته بسیار مفید بود و در واقع به عنوان پشتوانه خوبی برای مشکلات جاری دانشگاه ها تاثیر مطلوبی داشت.

صدیقی افزود: مجموعه نهادهای های نظام در بخش های مختلف بر حل مشکلات مختلف دانشگاه ها تاکید داشتند که در این رابطه باید بگویم در سال ۹۸ افزایش؛ توزیع و پوشش وام های دانشجویی باید رشد قابل توجهی پیدا کند البته طی چهار سال گذشت صندوق در ارایه تسهیلات عملکرد خوبی داشته است.

وی ادامه داد: در سال جدید باید کمک به رفع مشکلات دانشجویان جزو اولویت های صندوق باشد از طرفی باید اشاره کنم وام ویژه دکتری در سال جدید بیشتر خواهد شد و همچنین ارتقاء رتبه خوابگاه ها و سرای دانشجویی و تبدیل آشپزخانه دانشگاه ها از سنتی به صنعتی باید در دستور کار قرار گیرد چون در این بخش هنوز با ایده آل‌ها فاصله داریم.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از افزایش کمک به تربیت بدنی دانشگاه ها خبر داد و تصریح کرد: در سال گذشته ۲۷زمین چمن مصنوعی را در دستور کار داشتیم که تعدادی از آن سال ۹۷ افتتاح و تعدادی دیگر امسال افتتاح می شود، از اقدامات سال جدید راه اندازی دفاتر مشاوره خوابگاه ها است که در همه دانشگاه ها انجام خواهد شد از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که تلاش مضاعف ما امسال بیشتر در حوزه توسعه وام دانشجویان در مناطق مختلف کشور است.


وی در توصیه به سرپرست جدید صندوق رفاه دانشجویان اضافه کرد: صندوق رفاه کارهای ناتمام زیاد دارد و باید علاوه بر پیگیری فعالیت های گذشته کارهای جدیدی در راستای اهداف صندوق انجام بگیرد این در حالی است که شرایط کنونی صندوق رفاه با تغییرات زیادی همراه بوده که باید نسبت به تداوم طرح هایی که در چهار سال گذشته اجرایی شده اقدام شود از طرفی در حمایت از دانشگاه ها و دانشجویان در رفع موانع و مشکلات باید باقدرت و سرعت بیشتری به آنها رسیدگی شود.


صدیقی خاطر نشان کرد: در مقوله حمایت از دانشگاه ها باید در ماه های ابتدایی سال جاری سطح کیفی سراهای دانشجویی ارتقاء یابد و همچنین رستوران های مکمل دانشگاه ها و کارگاه های مهارت محوری در باب اشتغال زایی حمایت شود.


وی افزود: صندوق رفاه به عنوان بازوی اصلی دانشگاه ها باید همکاری و مشارکت جدی برای تجدید ساختار امور دانشجویان در مرکز و استان ها داشته باشد. از سویی یکی دیگر از توصیه های من به صندوق رفاه مقوله سرمایه گذاری بوده که از اهمیت زیادی برخوردار است البته کمک به حضور و مشارکت بیشتر خیرین هم برای مجموعه دانشگاهی اهمیت دارد.


صدیقی در پایان گفت: حفظ شان و منزلت رئیس و معاونان دانشگاه ها مورد تاکید وزیر علوم است که باید رعایت شود از طرفی باید بگویم اگر صندوق رفاه بتواند فقر دانشجویی را از بین ببرد به هدف خود رسیده است.

شایان ذکر است در پایان این مراسم دکتر صدیقی رئیس سازمان دانشجویان با اهدای لوح تقدیری از زحمات مهندس یزدان مهر رئیس سابق صندوق رفاه دانشجویان تقدبر کرد.

منبع :
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 1,812
تعداد بازدیدکنندگان | 29,307,008
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک