منوی اصلی
خانهآرشیو اخبارظرفیت خوابگاههای دانشجویان دختر از میزان پذیرش دختران پیشی گرفت
ظرفیت خوابگاههای دانشجویان دختر از میزان پذیرش دختران پیشی گرفت
ظرفیت خوابگاههای دانشجویان دختر از میزان  پذیرش دختران پیشی گرفت

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان دکتر صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان درحاشیه ی شصت و چهارمین همایش معاونان دانشجویی دانشگاهها در خصوص ظرفیت خوابگاههای غیردولتی تصریح  کرد: بخشی از ظرفیت خوابگاه های غیردولتی که پیش بینی جذب دانشجو داشتند به دلیل کمبود دانشجو خالی مانده است لیکن در حوزه خوابگاه های دولتی در حال حاضر به ندرت خوابگاهی هست که مورد استفاده قرار نگیرد.

وی در مورد خوابگاه های مربوط به دانشجویان دختر گفت: در برخی موارد چند خوابگاه برای دختران پیش بینی شده بود، اما تعداد دانشجویان دختر به ظرفیت مورد نظر نرسید و ظرفیت ها خالی ماند.

رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه تاکید کرد: ظرفیت خوابگاه ها برای پذیرش دانشجویان پسر همیشه با کمبود مواجه است، اما آن تعداد از دانشجویان پسر که بدون خوابگاه مانده اند به خوابگاه های خودگردان انتقال داده شده اند.

دکتر مجتبی صدیقی یادآوری کرد: در سال تحصیلی جدید ۶۰ خوابگاه با ظرفیت ۱۲ هزار دانشجو به خوابگاه های فعلی دانشگاه های دولتی افزوده خواهد شد  که تعدادی از این خوابگاه ها تازه احداث شده اند و برخی استیجاری می باشند.

وی در پایان در مورد ساماندهی وضعیت خوابگاه های بخش خصوصی خاطرنشان کرد: خوابگاه های خودگردان بعد از گذشت چند سال تحت نظر دانشگاه های مادر استان ها ساماندهی و بازنگری شده اند و به زودی آیین نامه جدید این خوابگاه ها به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد.

منبع : روابط عمومی 1398/06/20
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 4,266
تعداد بازدیدکنندگان | 29,799,401
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک