منوی اصلی
خانهآرشیو اخبارآمادگی صندوق رفاه دانشجویان برای تنظیم سند آمایش خدمات دانشجویی
آمادگی صندوق رفاه دانشجویان برای تنظیم سند آمایش خدمات دانشجویی
آمادگی صندوق رفاه دانشجویان برای تنظیم سند  آمایش خدمات دانشجویی

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، دکتر ناصر مطیعی رئیس این صندوق در شصت و پنجمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاهها از اقدام صندوق رفاه برای تنظیم سند آمایش خدمات دانشجویی در کشور خبر داد. وی با اشاره به بررسی های انجام شده درباره ی وضعیت ناهمگونی بین دانشگاه ها از نظر زیرساخت های رفاهی، تهیه سند آمایش خدمات دانشجویی را از ضروریات امروز خدمات رفاهی دانشگاه ها دانست و اظهار امیدواری کرد که تا اواسط سال آینده این سند آماده شود.

دکتر مطیعی در این نشست گفت: رویکرد عدالت در توزیع امکانات همواره در دستور کار صندوق رفاه دانشجویان قرار دارد. ادعای عدالت هم سنگین و هم اجرای آن سخت است و عملیاتی کردن آن به ساز و کارهای  ویژه ی خود نیاز دارد.

سند آمایش خدمات رفاهی کشور می تواند کمکی بزرگ و اثربخش به عدالت محوری در توسعه ی زیرساخت های رفاهی در دانشگاه های مختلف نماید.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با یادآوری این نکته که بیش از ۹۸ درصد اعتبارات صندوق صرف پرداخت وام و کمک به ارتقاء سراهای دانشجویی و آشپرخانه ها می شود، به برخی از انتظارات از دانشگاه ها اشاره و تصریح کرد: صندوق در صدد استقرار سامانه یکپارچه خوابگاهی در کشور است و انتظار دارد دانشگاه ها در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند. از دیگر موارد قابل بحث نظارت بر خوابگاه های غیر دولتی است.  همکاری مراجع و نهادهای نظارتی شهر و استان در نظارت بر این گونه خوابگاه ها در کنار نظارت شوراهای نظارت و ارزیابی شهرستان یکی از الزامات عملکرد صحیح در خوابگاههای غیردولتی و حقوق دانشجویان ساکن در آن است.

منبع : روابط عمومی 11 اسفند 1398
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 1,421
تعداد بازدیدکنندگان | 29,305,504
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک