منوی اصلی
خانهآرشیو اخبارتسهیلات جدید بیمه رفاه دانشجویان و دانشگاهیان
تسهیلات جدید بیمه رفاه دانشجویان و دانشگاهیان
تسهیلات جدید بیمه رفاه دانشجویان و دانشگاهیان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از انعقاد تفاهم نامه «بیمه رفاه دانش» بین صندوق رفاه دانشجویان و مدیرعامل بیمه ایران خبر داد و گفت: تسهیلات جدید بیمه دانشجویان منظور شده است.

ذوالفقار یزدان مهر  با اشاره به بخشنامه مقام عالی وزارت به انعقاد تفاهم نامه "بیمه رفاه دانش" بین صندوق رفاه دانشجویان و بیمه ایران گفت: یکی از دغدغه ­های مقام عالی وزارت علوم، با توجه به ظرفیت عظیم شبکه دانشجویی، بحث بیمه­ ها و ارایه خدمات بهتر و توجه ویژه به سلامت دانشجویان و دانشگاهیان بود.

تأکید وزیر علوم بر سلامت دانشجویان و کیفیت بیمه

وی ادامه داد: برهمین اساس صندوق رفاه دانشجویان با توجه به برنامه­ هیی که در جهت ارتقاء خدمات رسانی توأم با کرامت انسانی به دانشجویان دارد این طرح را مطرح کرد، وزیر علوم نیز در بخشنامه­ای به کل دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی تأکید کرد که با توجه به اهمیت سلامت دانشجویان، بحث کیفیت بیمه­ ها مدنظر قرار گرفته و این کار با محوریت صندوق رفاه دانشجویان انجام شود.

همکاری صندوق رفاه با بیمه ایران

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: صندوق رفاه دانشجویان نیز به پشتوانه شبکه عظیم دانشجویی و دانشگاهی که وجود دارد به بیمه­ های برتر جلساتی را برگزار کرد و توانست با حداقل پرداختی، حداکثر خدمات را داشته باشد و با توجه ظرفیت­های موجود در بین بیمه­ ها، بیمه ایران را انتخاب کرد.

انعقاد تفاهم نامه "بیمه رفاه دانش"

یزدان مهر افزود: برهمین اساس تفاهم نامه­ای تحت عنوان "بیمه رفاه دانش" بین صندوق رفاه دانشجویان و مدیرعامل بیمه ایران منعقد شد. به موجب این تفاهمنامه حق بیمه پرداختی در مقایسه با سال قبل کاهش یافت. به عنوان مثال حق بیمه حوادث سال گذشته 2 هزار و 200 تومان بود که امسال با همان سقف تعهدات یک هزار و 390 تومان پرداخت می­شود که این مسئله خیلی به صندوق رفاه کمک کرد. در سایر بیمه ­ها همچون بیمه تکمیلی، مسئولیت، آتش سوزی، خودرو و ... با حداقل پرداخت خدمات ویژه­ای دریافت کرده­ ایم که در تفاهم نامه منظور شده است.

پرداخت 50 درصد حق بیمه خوابگاهها

یزدان مهر خاطرنشان کرد: با توجه به تخفیف­های صورت گرفت، منابع جدیدی ایجاد شد که صندوق رفاه به موجب آن توانست امسال 50 درصد از حق بیمه تمام خوابگاهها را پرداخت کند، برخی از خوابگاهها قدمت 40 سال و بیشتر دارند که این خوابگاهها بمیمه نمی­شدند و دانشگاههایی مثل پیام نور، علمی کاربردی و ... که خوابگاه ندارند از این مزیت برای سایر ساختمانهای خود برخوردار می شوند.

پرداخت 50 درصد حق بیمه تکمیلی دانشجویان

وی افزود: همچنین صندوق رفاه امسال 50 درصد بیمه تکمیلی دانشجویان را به عنوان تسهیلات پرداخت می­کند که خود رقم قابل توجه­ای است و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی آن را به صندوق باز می­گردانند.

بیمه تکمیلی دانشجویان، اساتید، کارکنان

یزدان مهر افزود: به موجب این تفاهمنامه و بخشنامه مقام عالی وزارت، دانشجویان و دانشگاهیان و کارکنان از خدمات بیمه تکمیلی، مسئولیت، حوادث و ... برخوردار می­شوند.

ایجاد صندوق ذخیره برای پرداخت موارد خاص

وی یادآور شد: از طرفی نیز با بیمه ایران توافق کرده­ایم که صندوق ذخیره ایجاد کنیم که درصدی از حق بیمه­ای را که بیمه ایران دریافت می­کند را در این صندوق ذخیره کند تا در موارد خاص مانند فوت و نقص عضو و ... که هزینه ­ها از سقف تعهدات بیشتر می­شود با نظر رئیس صندوق رفاه دانشجویان و با نامه رئیس دانشگاه این مبلغ از صندوق مذکور برداشت و به دانشجویان و کارکنان پرداخت می­شود.

خرید یکی از سهم بیمه­ ها توسط صندوق رفاه

 رئیس صندوق رفاه دانشجویان یادآور شد: ایجاد این صندوق ذخیره در جهت کیفیت خدمات رسانی به دانشجویان و دانشگاهیان صورت می­گیرد، همچنین صندوق رفاه دانشجویان درصدد است، در آینده نزدیک سهام یکی از بیمه ­ها را برای صندوق رفاه خریداری کند.

 

انتهای پیام   

منبع : روابط عمومی صندوق رفاه
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
خبرهای برگزیده
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 384
تعداد بازدیدکنندگان | 22,141,539
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک