منوی اصلی
خانهآرشیو اخبارصفر شدن بدهی خوابگاه دانشجویان در ایام کرونا/ افتتاح ۷۵ خوابگاه دانشجویی
صفر شدن بدهی خوابگاه دانشجویان در ایام کرونا/ افتتاح ۷۵ خوابگاه دانشجویی
صفر شدن بدهی خوابگاه دانشجویان در ایام کرونا/ افتتاح ۷۵ خوابگاه دانشجویی

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان، رئیس این صندوق اقدامات انجام شده توسط صندوق رفاه در ایام کرونا را تشریح کرد و از افتتاح ۷۵ خوابگاه در سال جاری خبرداد.

دکتر ناصر مطیعی در خصوص فعالیت صندوق رفاه دانشجویان در دوره شیوع کرونا  گفت: در سال ۹۸ که سال پیدایش و شیوع ویروس کرونا بود نسبت به سال قبل از آن، ۴۴ درصد کمک های صندوق رفاه دانشجویان به خوابگاه ها و آشپزخانه های دانشگاه ها افزایش یافت،  به گونه ای که در سال ۹۷، حدود 100 میلیارد  تومان و در سال ۹۸،  144 میلیارد تومان بابت ارتقاء سطح آشپزخانه ها و خوابگاههای دانشجویی به دانشگاه ها از سوی صندوق رفاه دانشجویان کمک شده است که نشان از افزایش 44 درصدی دارد.

دکتر مطیعی در ادامه خاطرنشان ساخت: با توجه به تعطیلی خوابگاه ها در ایام کرونا هیچگونه بدهی برای دانشجویان بابت روزهایی که در خوابگاه نبوده اند محاسبه و اخذ نمی شود.  همچنین به دانشجویان روزانه ی دانشگاههای دولتی که در خوابگاه خودگردان در شهرهای بزرگ ساکن بودند تا مبلغ ۵۰۰ هزارتومان و در شهرهای کوچک تا مبلغ ۳۵۰ هزارتومان به ازای هر دانشجو کمک بلاعوض شده است و در همین راستا بیش از 40 میلیارد ریال کمک به دانشگاهها پرداخت شده است تا به دانشجویان واجد شرایط پرداخت نمایند.

رئیس صندوق رفاه در خصوص وصول مطالبات از بدهکاران صندوق افزود: پیگیری ها برای وصول مطالبات بر روی دانش آموختگانی متمرکز شد که  بر اساس اطلاعات می دانستیم که شاغل هستند و به علاوه دانش آموختگانی که اقساط معوق آنها بیش از ۲۰ قسط بود و پرداخت نکرده بودند که نشان از آن داشت که عدم پرداخت به دلیل سهل انگاری بوده نه مشکلات ناشی از کرونا، برای آنها پیامک ارسال شد و به بقیه دانش آموختگان بدهکار فقط اطلاع رسانی انجام گردید.

دکتر مطیعی در خصوص ارتقا خوابگاه های دانشجویی گفت: با هماهنگی انجام شده با روسای دانشگاهها و معاونان دانشجویی در سال جاری، خیرین آموزش عالی را به میدان آوردیم و تا کنون حدود 243 میلیارد ریال تعهد کمک از سوی خیرین دریافت گردیده و 34/3 میلیارد تومان نیز توسط صندوق برای این منظور اختصاص یافته است. و همچنین ارتقاء حدود ۱۰۵ خوابگاه در طرح سه جانبه مشارکتی ۳۰ درصد خیرین، ۳۰ درصد دانشگاه و ۴۰ درصد صندوق در دستور کار قرار دارد.

همچنین در خصوص خوابگاه هایی که آماده ی بهره برداری شده اند،  اکنون حدود  ۷۵ خوابگاه  آماده افتتاح و بهره برداری هستند که هر زمان شرایط فراهم شود  با حضور وزیر محترم علوم به صورت وبینار افتتاح خواهد شد.

رئیس صندوق رفاه در پایان در خصوص افزایش وام های دانشجویی تاکید کرد: سقف وام های دانشجویی متناسب با شرایط کرونا ۲۰۰ تا ۳۵۰ درصد افزایش یافت.  با توجه به اینکه در حال حاضر دانشجویان بیشتر کنار خانواده می باشند، لیکن زندگی و تحصیل ایشان ادامه دارد و با توجه به شرایط جاری هزینه های آنها افزایش یافته است برای همین بهترین کاری که می توانستیم انجام دهیم، تقویت وام ها بود تا دانشجویان در کنار خانواده در آرامش بیشتری به تحصیل ادامه دهند.

منبع : روابط عمومی 2 دی ماه 1399
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 53
تعداد بازدیدکنندگان | 34,185,291
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک