منوی اصلی
خانهآرشیو اخبارسومین نشست مجازی خیرین آموزش عالی کشور با موضوعیت طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی و اولین مراسم سپاس از خیرین برگزار شد
سومین نشست مجازی خیرین آموزش عالی کشور با موضوعیت طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی و اولین مراسم سپاس از خیرین برگزار شد
سومین نشست مجازی خیرین آموزش عالی کشور  با موضوعیت طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی و اولین مراسم سپاس از خیرین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان: امروز دوشنبه 6 بهمن ماه، نخستین مراسم سپاس از خیرین در طرح ملی ارتقاء خوابگاه های دولتی سال 99 و به منظور افتتاح و بررسی کمیت و کیفیت روند طرح ارتقا  و ارائه ی گزارش اقدامات انجام شده  در محل وزارت علوم برگزار گردید.

در این نشست که به صورت حضوری و برخط برگزار شد دکتر غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان، دکتر عسگریان مشاور وزیر و رئیس ستاد خیرین وزارت علوم، دکتر مطیعی رییس صندوق رفاه دانشجویان، مهندس صولتی معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری صندوق رفاه، دکتر مصلی نژاد، مهندس قلم چی،  مهندس جمیلی، آقای ابراهیمی، آقای شاه حسینی، آقای یغمایی، آقای فلاح، آقای اسپرورین، مهندس شکوری و سایر خیّرین نیک اندیش آموزش عالی سراسر کشور حضور داشتند.

دکتر مطیعی در این مراسم گفت: هدف صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اجرای این طرح، حمایت از دانشجویان مستعد و کم بضاعت و همچنین کمک به رشد استعدادها، وضعیت تحصیلی و معیشتی دانشجویان است. در همین راستا تعمیر و تجهیز خوابگاه‌ ها و آشپزخانه‌ های دانشجویی که جزو مأموریت‌ های اصلی صندوق می باشد نیز آغاز شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به منابع مالی این صندوق، خاطرنشان کرد: منابع صندوق رفاه دانشجویان برای انجام مأموریت‌ ها شامل کمک های دولت، بهره‌ مندی از تسهیلات سیستم بانکی، درآمدهای اختصاصی صندوق رفاه از وجوه حاصل از بازگشت وام‌ های دانشجویی، درآمد حاصل از سرمایه گذاری و اجاره بهای خوابگاه‌ های دانشجویی همچنین کمک و هدایای اشخاص حقیقی و حقوقی است.

وی ادامه داد: در سال های ۹۸ و ۹۹ دولت با محدودیت‌ های مالی جدی به دلیل تحریم و سایر عوامل مواجه شد و قیمت‌ها و هزینه های خدمات رفاهی دانشجویان افزایش یافته بود. بنابراین منابع صندوق پاسخگوی نیاز دانشجویان نبود؛ به همین دلیل از خیرین برای مساعدت و شرکت در طرح دعوت نمودیم و تقاضای بازسازی و تجهیز خوابگاه‌ ها مطرح شد.

دکتر مطیعی عنوان کرد: دراین طرح ۸۳ خوابگاه دانشجویی ارتقا یافته که ظرفیت گنجایش ۱۷ هزار و ۵۲۸ دانشجو را دارد.

رئیس صندوق رفاه تاکید کرد: با اشاره به طرح ارتقای خوابگاه ها، برای ساماندهی کمک های خیرین آموزش عالی، سامانه حامیان رفاه دانشجویی راه اندازی شد. همچنین در طرح ۳۰-۳۰-۴۰ (۳۰ درصد خیرین، ۳۰ درصد دانشگاه ها و ۴۰ درصد صندوق رفاه دانشجویان) ارتقای ۱۰۶ خوابگاه پیش بینی شد که هم اکنون ۸۳ خوابگاه آماده افتتاح است و ۲۳ خوابگاه تا اسفند ماه افتتاح خواهد شد.

دکتر مطیعی تصریح کرد: در صورتی که با آغاز نیمسال تحصیلی بعد با مرتفع شدن بیماری کرونا شرایط مطلوب شود و دانشجویان امکان بازگشت به دانشگاه را داشته باشند، از دستاوردهای این طرح استفاده خواهند نمود.

رییس صندوق رفاه  درباره ظرفیت اسکان این خوابگاه های ارتقا یافته، گفت: ظرفیت کلی اسکان این خوابگاه‌ها در طرح ۳۰-۳۰-۴۰ ، ۲۵ هزار و ۷۸۳ نفر است که اکنون ظرفیت ۱۷ هزار و ۵۲۸ نفر از این خوابگاه ها آماده بهره برداری است. میزان مشارکت دانشگاه‌ها و خیرین در این طرح ۲۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و سهم صندوق رفاه دانشجویان هم ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

خبر تکمیلی در سایت بارگزاری خواهد شد...

منبع : روابط عمومی 6 بهمن 1399
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 66
تعداد بازدیدکنندگان | 34,147,238
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک