منوی اصلی
خانهآرشیو اخبارمحدودیتی در پرداخت وام ودیعه مسکن به دانشگاه‌ها نداریم
محدودیتی در پرداخت وام ودیعه مسکن به دانشگاه‌ها نداریم
محدودیتی در پرداخت وام ودیعه مسکن به دانشگاه‌ها نداریم

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: اگر دانشگاه‌ها برای برگزاری حضوری کلاس‌های درس به تمام مقاطع تحصیلی فراخوان بدهند، هر میزان وام ودیعه مسکن گروهی درخواست کنند، در اختیارشان قرار می‌دهیم.

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس دکتر مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه 216 هزار ظرفیت خوابگاهی ویژه دانشجویان مجرد برای برگزاری حضوری کلاس‌های درس دانشگاه‌ها آماده سازی شده است، گفت: 119 بلوک خوابگاهی استیجاری و 15 هزار واحد متاهلی نیز برای حضور دانشجویان آماده سازی شده است.

وی با تاکید بر اینکه وزارت علوم برای پرداخت ودیعه مسکن به دانشجویان هیچ مشکلی ندارد و به تمام درخواست‌ها پاسخ می‌دهد، گفت: وزارت علوم برای پرداخت وام ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل هم مشکلی ندارد و به تمام درخواست‌ها پاسخ می‌دهد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد: دانشگاه‌هایی که با کمبود ظرفیت خوابگاهی مواجه می‌شوند، می‌توانند با استفاده از ظرفیت وام ودیعه مسکن نسبت به اجاره خوابگاه اقدام کرده و این وام را در اختیار دانشجویان قرار دهند. این وام می‌تواند در تامین خوابگاه، بخش عظیمی از کمبود ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌ها را برطرف کند.

خاطرنشان می شود: میزان وام ودیعه مسکن گروهی دانشجویان در شهر تهران ۵ میلیون تومان به ازای هر دانشجو، در ۸ کلان شهر کشور ۴ میلیون تومان و در سایر شهرها ۳ میلون تومان است.

وی گفت: اگر دانشگاه‌ها برای برگزاری حضوری کلاس‌های درس به تمام مقاطع تحصیلی فراخوان بدهند، هر میزان وام ودیعه مسکن گروهی درخواست کنند، در اختیارشان قرار می‌دهیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره نحوه پرداخت وام ودیعه مسکن گفت: این وام گروهی است، یعنی به ازای ۳۰ یا ۵۰ دانشجو، هر تعدادی که دانشگاه‌ها نیاز داشته باشند به دانشگاه پرداخت می‌شود، بر این اساس دانشجویی که با هماهنگی دانشگاه در خوابگاه استیجاری خارج از دانشگاه ساکن می شود، می‌تواند از این وام بهره‌مند شود و تا زمانی که در خوابگاه است و از خوبگاه استفاده می‌کند ودیعه را دارد و پس از آن این مبلغ به صندوق بازگردانده می‌شود.

 

منبع : روابط عمومی 21 فروردین 1401
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
خبرهای برگزیده
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 2
تعداد بازدیدکنندگان | 53,981,577
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک