منوی اصلی
خانهآرشیو اخباربرگزاری کارگروه رفاه دانشجویی در نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های کشور
برگزاری کارگروه رفاه دانشجویی در نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های کشور
برگزاری کارگروه رفاه دانشجویی در نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های کشور

کارگروه رفاه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان در چارچوب برنامه های شصت و نهمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه و مراکز آموزش عالی کشور روز پنجشنبه 22 اردیبهشت ماه با حضور چهل نفر از معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و مدیران صندوق در تالار شهید بخارایی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان: در این کارگروه که به مدت سه ساعت به طول انجامید  مباحث خوابگاهی در اولویت مباحث طرح و بررسی گردید.

در ابتدای نشست گزارش وضعیت خوابگاه های دانشجویی دانشگاه ها توسط معاون امور دانشجویان صندوق رفاه ارائه و سپس مسائل و مشکلات خوابگاه ها و اسکان دانشجویی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و معاونان دانشجویی دانشگاه ها دیدگاه های خود را در این بخش مطرح کردند و معاونان اداری-مالی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری و معاون امور دانشجویان صندوق نیز پاسخ های لازم را ارائه نمودند.

دکتر مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان ضمن قدردانی از مشارکت فعال معاونان دانشجویی در این کارگروه، ظرفیت های حمایتی صندوق رفاه از دانشگاه ها در زمینه خوابگاه های دانشجویی را بیان و به استفاده از این ظرفیت ها بویژه ظرفیت بند 7 و 8 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به عنوان یک راهکار مناسب و عملیاتی برای ایجاد ظرفیت خوابگاهی توسط دانشگاه ها تأکید کرد.

دکتر گنجی سپس ثبت به موقع اطلاعات خوابگاهی دانشگاه ها و ظرفیت ساکنین را به عنوان یک پیش فرض مهم در برنامه ریزی حمایت های صندوق از دانشگاه ها دانست و اهتمام دانشگاه ها را بر این امر خواستار شد. رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به اینکه هر قانونی که تصویب می شود برای ذینفعان آن حق ایجاد می شود، بر لزوم پیگیری تحقق کامل حقوق دانشجویان در قوانین موضوعه تأکید و صندوق رفاه دانشجویان را همیار دانشگاه ها در این بخش دانست.

در ادامه دکتر گنجی با بیان برخی از طرح ها و برنامه های صندوق برای کمک به دانشگاه ها در رفع کمبود ظرفیت خوابگاهی خاطرنشان ساخت: اگر دانشگاهی ظرفیتی در زمینه بهبود وضعیت خوابگاه‌ها ایجاد کند، مزایای آن به خود دانشگاه برگردانده خواهد شد.

در این نشست همچنین مباحث مرتبط با تغذیه و وام های دانشجویی در جلسات کارگروهی مطرح و پیگیری گردید.

منبع : روابط عمومی ۲۳اردیبهشت ۱۴۰۱
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
خبرهای برگزیده
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 2
تعداد بازدیدکنندگان | 53,979,383
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک