منوی اصلی
خانهآرشیو اخبارابلاغ ویژه صندوق رفاه وزارت علوم به دانشگاه‌ها در راستای قانون حمایت از خانواده
ابلاغ ویژه صندوق رفاه وزارت علوم به دانشگاه‌ها در راستای قانون حمایت از خانواده
ابلاغ ویژه صندوق رفاه وزارت علوم به دانشگاه‌ها در راستای قانون حمایت از خانواده

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ابلاغ ویژه به دانشگاه‌ها در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان: دکتر  مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه دانشگاه‌ها براساس دستورالعملی که به زودی ابلاغ می‌شود، موظف به ساخت خوابگاه‌های متاهلی شده‌اند، گفت: هر دانشگاه تا پایان سال موظف به ساخت حداقل یک واحد خوابگاه متاهلی برای دانشجویان شده است.

وی خاطرنشان کرد: دستورالعمل جدید صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در راستای ماده 7 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است و منابع اعتباری ساخت خوابگاه‌های دانشجویان متاهل باید از ۱۰ درصد درآمدهای اختصاصی و ۱۰ درصد از درآمد تملک دارایی دانشگاه‌ها تامین شود.

دکتر گنجی همچنین از سه برابر شدن وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل در صورت پرداخت بودجه، گفت: اگر مبلغ ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان را دولت از محل جزء ۶۱ تبصره ۱۴ قانون بودجه امسال در اختیار صندوق قرار دهد، وام ودیعه مسکن متأهلان را تقریبا سه برابر خواهیم کرد تا قسمتی از مشکلات دانشجویان متاهل و دانشجویانی که قصد ازدواج دارند حل شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان تاکید کرد: هم اکنون وام ودیعه مسکن متأهلان تهران 32/5 میلیون تومان است که این مبلغ به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان خواهد رسید، وام ودیعه مسکن متأهلان بقیه شهرها هم به نسبت میزان اجاره بها در هر شهری افزایش پیدا خواهد کرد. این مبالغ وام ودیعه مسکن متأهلان به شرطی افزایش خواهد یافت که سازمان برنامه و بودجه آن ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان را که واقعا حق قانونی دانشجویان است را به صندوق رفاه پرداخت کند.

منبع : روابط عمومی 31 اردیبهشت 1401
ارتباط با رئیس صندوق
ویژه همکاران صندوق
ویژه دانشجویان
خبرهای برگزیده
عضویت در خبرنامه
تعداد افراد آنلاین | 2
تعداد بازدیدکنندگان | 53,979,813
© تمامی حقوق برای صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک